X
تبلیغات
رایتل

بالا برنده های میل جنسی  چاپ

تاریخ : دوشنبه 11 مهر‌ماه سال 1390 در ساعت 05:22 ب.ظ

میل جنسی یک موهبت الهی است که مانند دیگر نعمت ها و غرایز طبیعی، همچون خواب و گرسنگی و تشنگی و ....نیازمند توجه و رعایت بهداشت مربوطه جهت استفاده صحیح و نیز در صورت هر گونه مشکل و بیماری نیاز به درمان دارد. ما به شما توصیه میکنیم که همواره در خصوص مشکلات خود با پزشک مشورت نموده و هرگز اقدام به مصرف داروهایی که مورد تائید سازمان FDA و یا استانداردهای وزات بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیست اعتماد نکنید و اگر حتی دارویی برای شما از خارج از ایران ارسال گردید حتما با پزشک خود قبل از مصرف مشورت نمایید .امروزه بازار عرضه و فروش داروها و مواد خوراکی و همچنین کالاهایی که به بالا رفتن میل جنسی کمک میکند بسیار داغ میباشد که علی رغم تبلیغات گسترده ای که هر یک از تولید کنندگان این فرآورده ها جهت اعتبار بخشی محصول خود دارند لیکن تا به امروز تاثیر قطعی هیچیک از آنها به تایید مراکز درمانی ذیصلاح نرسیده است در ذیل ما به معرفی چند نمونه افزاینده های میل جنسی می پردازیم که البته به معنی تایید قطعی آنها نیست فقط جهت افزودن اطلاع شما بوده و در صورت تمایل به تهیه و مصرف با پزشک خود مشورت نمایید.

آفرودیزیاک

به مجموعه مواردی که باعث افزایش میل جنسی میشود اطلاق میگردد که بر گرفته از نام خدای یونانی آفرودیت خدای عشق و شهوت و زیبایی است.

Ginseng

این گیاه که در انواع مختلف آسیایی و امریکایی ..در بازار موجود میباشد گفته شده در تسریع جریان خون و تسهیل در امر گردش خون در ارگان‌های بدن از جمله ارگان های جنسی کمک میکند و ازاین جهت در افزایش میل جنسی میتواند تاثیر گذار باشد.

Cubeb(از خانواده فلفل سیاه)

و یا اصطلاحا فلفل دمدار گیاهی است که بسیار به فلفل سیاه شبیه بوده لیکن زائده ای دم مانند داشته و نزد اعراب استفاده بسیار از آن میشده (به عربی به آن کباب می گویند)به گونه ای که در داستانهای هزار و یک شب از کباب به عنوان داروی افزایش دهنده میل جنسی یاد شده است . بنابر این نام Kababa از کباب عربی گرفته شده است و استفاده خارجی از آن تا اندازه ای مورد توجه اعراب بوده که نام حب العروس به آن داده بودند

Chocolate(شکلات)

شکلات از میوه درخت کاکائو که در امریکای مرکزی و امریکای جنوبی و مناطق استوایی رشد میکند درست میشود. از اولین باری که کاکائو بوسیله مایا ها مورد استفاده قرار گرفت تا به امروز همواره این اعتقاد وجود داشته که این ماده خاصیت بالابرندگی میل جنسی دارد. شکلات افزایش دهنده سروتونین در بدن است که خود بالارفتن سروتونین باعث احساس آرامش و کاهش استرس و اضطراب میشود. شکلات تیره یا دارک چاکلت سبب ترشح دوپامین شده که این ماده شیمیایی در تحریک منطقه لذت مغز میتواند تاثیر گذار باشد. عده ای از محققین معتقدند نه فقط افزایش اندروفین است که به دنبال مصرف شکلات ایجاد میکردد بلکه ویژگی خاص شکلات که در دهن با حرارت بدن ذوب شده و حالت کرمی و لطیف داشتن آن است که تجربه لذت بخشی را در بدن تداعی میکند.

Oyster(صدف)

صدف از دیر باز تصور میشده که خاصیت آفرودیزیاک دارد و در سوابق تاریخی آمده است که امپراطور یونان ماموران خود را به سواحل انگلیس میفرستاده تا صدف جمع کنند تا صبح خود را با صرف چند صدف شروع کند. امروزه دسته ای از محققین معتقدند که به دلیل داشتن ماده شیمیایی دوپامین ( نروترنزمیتری که به افزایش میل جنسی کمک میکند) و نیز داشتن مقدار قابل توجه زینک از ارزش غذایی خاصی بر خوردار است. کمبود زینک در بدن سلامت جنسی فرد را در خطر انداخته در مردان مشکلات پروستات و در زنان ناباروری و کاهش میل جنسی را میتواند ایجاد کند.

Damiana

گیاهی است که در منطقه امریکای مرکزی و امریکای جنوبی روییده ساکنین این مناطق برگه های آنرا به شکل چای دم کرده به منظور رفع سرفه و همچنین یبوست و افسردگی استفاده میکنند. از جمله موارد دیگر استفاده این گیاه تاثیر آفرودیزیاک آن است که گفته شده در رفع ناتوانی جنسی در مردان و سرد مزاجی در زنان گر گرفتگی در زنان یائسه و درد های قاعدگی و...کارآمد میباشد.

Yohimbe

درختی همیشه سبز که در افریقا و نیجریه و کنگو روییده و در این مناطق برای رفع تب و سرفه و نیز تاثیرات آفرودیزیاک آن استفاده میشود. از جمله موارد شایع استفاده این گیاه رفع ناتوانی جنسی در مردان است . گفته شده این گیاه با باز کردن رگهای خونی دستگاه تناسلی مرد به افزایش جریان خون در این ناحیه کمک کرده فرایند نعوظ بهتر انجام میپذیرد .

Muira Puama

درخت کوچک برزیلی است که سابقه طولانی در افزایش میل جنسی در این منطقه داشته در رفع مشکل ناتوانی جنسی در مرد و نیز افزایش میل جنسی در زن از آن استفاده میشود .

در آخر باز هم یاداروری می نماییم که اگر کاهش میل جنسی دارید به کلینیک های مشاوره مراجعه نموده و فراموش نکنید که گاهی علت آن نیاز به روان درمانی دارد نه دارو ! چرا که شایعترین علت کاهش میل جنسی در هردو جنس علل روحی و روانی است. 

 

 

تقویت نیروی جنسی


نویسنده : دکتر اکبر قندی

ابن سینا می‌گوید اگر کاهش میل جنسی به علت بیماری است باید آن را علاج نمود و از خوردن غذای بیش از اندازه خودداری و برای تقویت نیروی جنسی از غذاهای مناسب زیر بدون زیاده‌روی و افراط بعد از حمام رفتن استفاده نمود.

حبوبات شامل نخود، باقلا، لوبیا و مغز میوه‌ها (پسته-فندق) تخم خربزه، تخم کتان، کنجد، فلفل، زنجبیل، دارچین، ثعلب، پیاز، هویج، ماهی (اوزون برون) خاویار، تخم پرندگان، عسل، زعفران، انگور شیرین، گوشت گوسفند آب پز نر همراه با نخود و پیاز، آش (شلغم- کلم- هویج)، حلیم گندم کوبیده. و از سبزی‌ها تره، نعناع،کنگر، شنبلیله و مارچوبه را نام برد.


زکریای رازی: مربای شقاقل، نخود، پیاز، تخم مرغ، تخم کتان، زعفران و زنجبیل را برای کمی قدرت جنسی توصیه می‌نماید و همچنین در طب سنتی بادام، گردو، جوز، زیره، خرما، نارگیل، موز، خربزه را در تقویت قوای جنسی موثر می‌دانند و همچنین بوی گل سنجد را محرک قوای جنسی در زنان می‌دانند.

در سبزی‌ها، تمام حبوبات و انواع آجیل Arginine- L که یک اسید آمینه می‌باشد وجود دارد که پیشرو تولید اکسید نیتریک NO در بدن می‌شود و برای تحریکات جنسی موثر بوده و باعث شل شدن عضلات صاف و افزایش گردش خون آلت تناسلی و بهبود ناتوانی جنسی می‌شود.

اعمال جنسی 4 مرحله دارد:

-1 تمایل
-2 انگیزش
-3 ارگاسم (ربوخه)-1 تصورات جنسی باعث میل به فعالیت جنسی می‌شود. در تمایلات جنسی زنان و مردان آندوروژن‌ها موثرند. آنابولیک استروئیدها که در بعضی از مکمل‌های غذایی وجود دارند شامل آندروستن دیون که در غدد فوق کلیوی و گنادها تولید و هم چنین DHEA می‌باشند. مصرف آنها باعث افزایش تستوسترون آزاد استرادیول و DHT می‌شوند و در بعضی از گیاهان وجود دارند و جانشین طبیعی در مکمل رژیم غذایی می‌باشند. در اختلالات جنسی خانم‌هایی که تخمدان‌های آنها برداشته شده است و یا خانم‌های یائسه تجویز تستوسترون موثر بوده است. کافئین موجود در چای و قهوه باعث افزایش میل جنسی در زنان می‌شود. عوامل روانی (استرس، اضطراب، افسردگی) عوامل اجتماعی و محیطی و عوامل فیزیولوژیکی و هم چنین عوامل دارویی باعث کاهش میل جنسی می‌شوند.

-2 مرحله‌ی انگیزش (تحریکی) اختلال در این مرحله باعث ناتوانی جنسی در مردان می‌شود(ED) Erectile Dysfunction اعمال جنسی با بالا رفتن سن کاهش می‌یابد کم شدن تستوسترون در خون سبب افزایش سفتی عضلات صاف اجسام غاری و کم شدن حساسیت به محرک‌ها می‌شود. دیابت مزمن، نارسایی مزمن کلیه، بیماری‌های عروق کرونر، بیماری‌های عروق محیطی، فشار خون بالا، سیگار کشیدن، بالا بودن چربی خون (کلسترول بالا) چاقی، کم بودن فعالیت بدنی و نشستن درازمدت جلوی تلویزیون، استرس، الکلیسم مزمن، اعتیاد، جراحی لگن و مصرف بعضی از داروهای ضدفشار خون، اعصاب و روان از علل ناتوانی جنسی می‌باشد. برای درمان ناتوانی جنسی از مکمل رژیم غذایی، طب سوزنی و سیلدنافیل استفاده می‌شود. مکمل رژیم غذایی شامل گیاهان، ویتامین‌ها و املاح می‌باشند. عصاره‌ی برگ درخت جینکوبیلوبا Ginkgo Biloba با اثر روی جریان خون عروق در بهبود اختلالات جنسی موثر است.

ریشه‌ی جینسینگ Ginseng با افزایش اکسید نیتریک باعث بهتر شدن آندوتلیوم غیرطبیعی عروق در بیماران فشار خونی می‌شود و همچنین دارای اثرات مفید در اختلالات جنسی می‌باشد.

یوهمبین Yohimbin از پوست درخت West African Yohim تهیه می‌گردد و باعث گشاد شدن عروق و افزایش جریان خون آنها می‌گردد و در بهبود ناتوانی جنسی موثر است ولی اگر علت عضوی باشد اثرش کمتر است.

جو دو سر Avena sativa باعث کاهش کلسترول و فشار خون می‌شود با اثرات مطلوب روی ناتوانی جنسی.

خارخاسک Tribulus terrestris نیز در ناتوانی جنسی اثربخش می‌باشد.

در کسانی که به درمان باسیلدنافیل پاسخ نمی‌دهند همراه با آن اسیدفولیک و ویتامین E توصیه می‌شود. روی Zinc در ناتوانی جنسی افرادی که کمبود روی دارند موثر است.

-3 مرحله‌ی ارگاسم (اوج لذت جنسی) عوامل اجتماعی، روانی (اضطراب) و بیماریها باعث اختلالات آن می‌شود که اختلالات در مردان انزال زودرس و در خانم‌ها سردمزاجی نامیده می‌شود.

 


نظرات (1)
با سلام و خسته نباشید
اطلاعات بسیار مفید و علمی در سایتتان نوشته اید . امیدوارم که روز به روز سایت شما کامل تر و پر بیننده تر شود.با تشکر
دکتر مسافریان
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد