دهانشویه های ساده گیاهی و طبیعی  چاپ

تاریخ : جمعه 21 مهر‌ماه سال 1391 در ساعت 10:33 ق.ظ

دهانشویه های ساده گیاهی و طبیعیدهانشویه نیاز به معرّفی ندارد! به چرخاندن مایعات مختلف در دهان به منظور پاکسازی فیزیکی و نیز اِعمال اثرات درمانی بر روی لثه ها، دندان ها، زبان و سایر عناصر موجود در حفره دهان دهانشویه اطلاق می شود. واضح است که اگر همین کار در فضای گلو و حنجره انجام شود دیگر به آن دهانشویه نمی گوییم؛ بلکه حالا «غرغره» نام می گیرد.


ساده ترین نوع دهانشویه؛ دهانشویه با آب است که در احادیث شریف هم بر آن تاکید شده است. همین کار ظاهرا پیش پا افتاده اگر به طور مرتّب انجام شود تاثیر به سزایی در سلامت دهان و دندان خواهد داشت.


هدف این بحث، معرّفی چند نوع دهانشویه ساده و قابل دسترس گیاهی و طبیعی است که اثرات درمانی آنها، قابل ملاحظه است. در عین حال تشویق کاربران به عدم استفاده از دهانشویه های پر عارضه شیمیایی – و از جمله دهانشویه کلرهگزیدین – می تواند هدف مهمّ دیگر این مقاله باشد.


تذکّر مهم: چنانکه گفتیم اِعمال اثرات دارویی بر فضای دهان از اهداف مهمّ دهانشویه هاست؛ لذا تماس طولانی تر مادّه دهانشویه با مخاط دهان، مطلوب است. به همین جهت بهتر است مدّت زمان گرداندن دارو در داخل دهان را کمی طولانی تر کنید و بعد از دهانشویه هم تا مدّتی از شستن دهان یا خوردن و آشامیدن خودداری کنید. با توجّه به این که به هنگام دهانشویه، پاکسازی فیزیکی و نیز رسیدن دارو به منافذ بین دندان ها هم مدّ نظر است بهتر است چرخاندن دارو در دهان با فشار مناسب انجام شود.

 

۱- دهانشویه گلاب و سرکه: به تجربه، بهترین دهانشویه ای که تا به حال از آن استفاده کرده ام دهانشویه گلاب و سرکه است؛ به این نحو که ۵ قسمت گلاب و یک قسمت سرکه را با هم مخلوط می کنید و روزی ۳-۲ بار به عنوان دهانشویه استفاده می کنید. این داروی فوق العاده، علاوه بر خوش بو کردن دهان، در درمان انواع عفونت های دهان و دندان، سستی لثه ها و خونریزی آنها با مسواک زدن، خونریزی پس از اعمال دندان پزشکی، لقّی دندان ها، درمان انواع زخم ها و جوش های فضای دهان و پیشگیری و درمان آفت، بسیار خوب و قوی عمل می کند. در مواردی که به علّت وجود زخم یا آفت، استفاده از این دهانشویه ایجاد سوزش می کند، اگر قادر به تحمّل آن نیستید می توانید تا رفع مشکل از دهانشویه گلاب به تنهایی استفاده کنید. در مواردی هم که قطع خونریزی مدّ نظر است(مثلاً پس از کشیدن دندان)، برای اِعمال اثر قوی تر می توانید سرکه را به تنهایی استفاده کنید. اگر با استفاده از این دهانشویه، احساس کُند شدن دندان دارید؛ می توانید مقدار سرکه دهانشویه را کم کنید. فراموش نکنید که در صورت تمایل، گلاب و سرکه هر کدام به تنهایی هم قابل استفاده هستند. توصیه اینجانب به شما این است که از این دهانشویه به طور دایم و خانوادگی استفاده کنید.

ادامه ...

درمان اضطراب(1)  چاپ

تاریخ : جمعه 21 مهر‌ماه سال 1391 در ساعت 08:23 ق.ظ

یا امان الخائفین


اضطراب یک بیماری فرا تشخیصی است بدین معنا که بسیاری از بیماری ها در زمینه اضطراب مزمن پدید می آید و بیماری اصلی مغفول می ماند . اضطراب و استرس در جامعه ی ما یک مشکل مادر است و درمان فردی شاید کافی نباشد باید از جامعه و نوع بینش حاکمان اضطراب زدایی شود .

اضطراب یک احساس ناخوشایند است یک ترس پاتولوژیک و غیر منطقی است یک اندوه ناگهانی است که بتدریج به افسردگی تبدیل می شود . 

همه ی انسان ها با مرگ و بیماری و از دست دادن عزیزان و متعلقات مادی خود مانند پول و مقام و شغل و ... بالاخره روبرو می شوند و ترس از این موقعیت ها ، زندگی را تلخ و عذاب آور می کند.


چه کنیم ؟؟

پزشکی مدرن موفق نیست و نمی تواند موفق باشد فقط می تواند مسکن بدهد اما ریشه ای درمان نمی کند و تنها درمان آن در عرفان و شناخت مبتنی بر وحی است  و در این جا باید وحی و عرفانی مطرح شود که فوق مدرن است و فوق علم باشد.