X
تبلیغات
رایتل

راه حل طب سنتی برای درمان آسم  چاپ

تاریخ : چهارشنبه 1 بهمن‌ماه سال 1393 در ساعت 04:53 ب.ظ

از سری بیماری های تنفسی بسیار خطرناک ، میتوان به آسم اشاره کرد . این بیماری بسیار خطرناک بوده و گاهی اوقات در صورت جلوگیری نکردن از آن ، باعث مرگ فرد بیمار می شود. اما آیا طب سنتی برای درمان این بیماری راه حلی دارد ؟ شیوه ی درمان آن چگونه است؟

-درمان آسم :

الف) دوسین (یک واحد سیاه دانه نیم کوب + ۳ واحد عسل)روزی دو

قاشق مرباخوری هر ۱۲ ساعت (۴۰ الی ۱۲۰ روز)

ب ) قلیان نعنا بدون دود روزی نیم ساعت (قلیانی که در پایه آن به جای

آب عرق نعنا ریخته می شود ضمنا نیازی به دود و تنباکو و … ندارد)

* توجه : اگر بخواهید با دود بکشید باید به جای تنباکو  از برگ زیتون

استفاده نمایید.(۴۰ الی ۱۲۰ روز)

ج) ترک و یا کاهش غذاهای سرد مخصوصا سودازا ها (۴۰ شب)

د) بادکش ریه یک شب در میان ۲۱ مرحله

ه) حجامت عام ۱ الی ۳ مرحله ماهی یکبار بسته به شدت بیماری

*توجه : در آسم های شدید می توانید هفته ای ۳ لیوان (دو هفته)

از ادرار شتر شیرده استفاده نمایید.

* توجه : لازم به ذکر است که ادرار شتر در اسلام حلال است. ضمنا

تجویز ادرار شتر نسخه امام صادق (ع) است و استاد خیر اندیش هم

در کرج درمان قطعی بیماری آسم  را همین ادرار شتر اعلام کردند.

عنبر نسارا؛ پشگل پر خاصیت!  چاپ

تاریخ : چهارشنبه 1 بهمن‌ماه سال 1393 در ساعت 03:49 ب.ظ


با شنیدن این اسم پرطمطراق، انسان ناخودآگاه، یک داروی خوش رنگ و بو را در ذهن خود مجسّم می کند؛ امّا در واقع، عنبر نسارا، پشگل الاغ مادّه(به گویش محلّی ماچه الاغ) است. در کتب داروسازی طبّ قدیم، خواصّ دارویی انواع مدفوع و ادرار انسان و حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرّر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری هایی بوده اند که در حالت عادّی درمان آنها بسیار سخت است. برای مثال با مراجعه به یادداشت های مرحوم فقید، دکتر عبدالله احمدیه-که خدایش رحمت کناد- موارد متعدّدی را می توان یافت که دردهای شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده اند. البتّه در کتب طبّی قدیم، حتّی آثار استفاده خوراکی! از این داروها هم ذکر شده است امّا  از آنجا که استفاده خوراکی آنها در فقه ما حرام شمرده شده است – به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است – ترجیح می دهم از این موارد عبور کنم و

به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.


۱- دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجّهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی کاست.


۲- استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردردهای کهنه نیز موثّر است. برای این کار، عنبرنسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.


۳- گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثّر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول ها و زخم های ترشّح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی دارد.


۴- ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.


 

۵- به روش های ذیل می توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:


۵-۱- استنشاق عصاره خشک آن با سرکه.


۵-۲- استفاده از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی.


۶- پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آنها را نیز متوقّف می کند.

 

7- دود دادن عنبرنسارا برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال مفید است. روش استفاده به این شرح است:

  برای این کار 2 الی 3 عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بایستید. البته این کار بدون خاکشی و اسپند هم موثر است. اگر هم حوصله ندارید می توانید بدون این تشریفات خاص درمان را انجام دهید. برای این کار کمی عنبرنسارا را روی اسفنددودکن روی شعله کم قرار داده بگذارید دودش به واژن بخورد.این کار را 2 روز قبل از زمان پریود، 2 روز در زمان پریود و 2 روز بعد از پریود انجام دهید. 

8- به همان شیوه فوق الذّکر، دود عنبرنسارا در درمان و و کاهش عوارض بواسیر هم بسیار موثر است.


گیاهان دارویی برای سر درد  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 18 دی‌ماه سال 1393 در ساعت 06:00 ب.ظ


http://www.seemorgh.com/modules/iContent2/Files/18725.jpg

 

گیاهان دارویی برای سر درداستفاده از گیاهان دارویی و خاصیت درمانی آنها به زمان‌های بسیار قدیم بازمی‌گردد؛ اما در جوامع امروزی و مدرن کنونی نیز از خاصیت دارویی این گیاهان استفاده می‌شود. بسیاری از این اطلاعات ارزشمند سینه به سینه از گذشتگان به ما ارث رسیده و بسیاری از آنها امروزه با روش های علمی به اثبات رسیده‌اند؛ بنابراین بسیاری از این گیاهان مؤثر و مفیدند و پایه و اساس بسیاری از داروهای امروزی را تشکیل می‌دهند. گیاهان دارویی را برای اینکه اثربخشی بیشتری داشته باشند، به روش‌های گوناگون مثل دم کردن، اضافه کردن عصاره آنها به آب (مانند وان حمام) و غوطه‌ور شدن در آن و می‌توان استفاده کرد.

 

ادامه ...

طب سنـتی برای درمان بیماریهای دستگاه تناسلی  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 18 دی‌ماه سال 1393 در ساعت 05:49 ب.ظ


http://fa.parsiteb.com/images/normall/%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D9%876.jpg

 

طب سنـتی برای درمان بیماریهای دستگاه تناسلیاهمیت آشنایی با بیماری‌های مقاربتی و چگونگی پیشگیری و درمان آنها یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هر فردی باید نسبت به آن آگاهی کافی داشته باشد. خوشبختانه امروزه با رشد تکنولوژی و افزایش میزان آگاهی و دانش بشر، بسیاری از افراد در سراسر جهان نسبت به این بیماری‌ها آگاهی لازم را کسب و یا دست‌کم با چگونگی درمان و پیشگیری از ابتلا به آنها در طب مدرن آشنایی پیدا کرده‌اند. اما شاید کمتر با روش‌های درمانی طب سنتی و مکمل در درمان بیماری‌های شایع و رایج در این زمینه آشنا باشند. برای آشنایی بیشتر با روش‌های درمانی و داروهای پیشنهادی طب سنتی ایران در درمان این قبیل بیماری‌ها، سعی بر آن داریم تا با معرفی و نحوه مصرف چند گیاه دارویی رایج درمانگر با اثر آنتی‌باکتریالی ویژه پیشگیری و درمان بیماری‌های باکتریایی دستگاه تناسلی بویژه در بانوان آشنا شویم.

  

ادامه ...

طب جایگزین و کنترل بیماری ها  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 18 دی‌ماه سال 1393 در ساعت 05:45 ب.ظ


http://drkheirandish.com/page_org/1406019614.jpg

 

 طب جایگزین و کنترل بیماری هادر طب جایگزین این پرسش‌ها مطرح ‌می‌‌‌شود: دلایل زمینه‌ای یک بیماری چیست؟ چرا بدن ‌می‌‌‌تواند مکانیسم‌های درونی خود را برای دفاع تحریک نماید؟ بدن انسان منابع بسیاری برای درمان و جوان‌سازی مجدد دارد. طب و درمان‌های جایگزین برای دستیابی به این اهداف به بدن کمک ‌می‌‌‌کنند. بدن به مثابه یک کل با همه جوانب زندگی موثر بر سلامت مانند شیوه زندگی، کار، رژیم غذایی، ژنتیک و وضعیت ذهنی و احساسی در نظر گرفته ‌می‌‌‌شود. به همین دلیل، ممکن است یک بیماری به طور یکسان ظاهر شود، ولی علت آن متفاوت باشد، بنابراین هر فرد با توجه به علت بیماری درمان ‌می‌‌‌شود. از طب رایج یا طب ضدگرا بیشتر برای درمان آسیب یا ضربه، موارد اضطراری یا جراحی پیچیده استفاده ‌می‌‌‌شود، ولی طب جایگزین اغلب در کنترل بیماری‌های شایع، بیماری‌های تحلیل برنده، بیماری‌های ذهنی، استرس و سرطان بهتر عمل ‌می‌‌‌کند و تأکید فراوانی بر پیشگیری و تشویق به تغییر رژیم غذایی، ورزش و کاهش استرس دارد. در این سری مقالات سعی می‌شود درمان‌های جایگزین برای بیماری‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

  

ادامه ...
( تعداد کل: 20 )
   1       2       3       4    >>