آروغ زدن یا هواخوری(آیروفاژی)  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1392 در ساعت 05:10 ب.ظ

عرقیات درمانی :


عرق بادرنجبویه ، عرق نعنا ، عرق مرزنگوش ، عرق پونه .


میزان مصرف : یک استکان به طور انتخابی بعد از هر وعده غذا .


منبع : http://www.abgol.ir/index.php?productID=107

آفت های مزمن دهان وسایر اعضا،لیکن پلان  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1392 در ساعت 05:00 ب.ظ


عرقیات درمانی:


عرق کاسنی ، عرق پنیرک ، عرق بید ، عرق شیرین بیان ، عرق برگ چنار


میزان مصرف : به طور انتخابی همراه با غرغره در دهان و گلو یک فنجان قبل از هر وعده غذا(کمی از آن غرغره و باقیمانده خورده شود)منبع : http://www.abgol.ir/index.php?productID=96

اکسیروز(کرمک)  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1392 در ساعت 04:40 ب.ظ


عرقیات درمانی:


عرق میخک ، عرق مرزه ، عرق سیر ، عرق شاهسفرم .


میزان مصرف : یک فنجان از هر کدام به طور انتخابی بعد از هر وعده غذا.منبع : http://www.abgol.ir/index.php?productID=102

درمان گیاهی شقاق مقعد(فیشر)  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1392 در ساعت 04:40 ب.ظجهت درمان شقاق مقعد حال در هر مرحله ای که باشید رعایت 10 فرمان زیر ضروری است:

1- قبل از اجابت مزاج و دفع مدفوع دهانه ی مقعد را با روغن برگ مورد چرب کنید.این امر سبب میشود که هنگامی که برای شستشو دست به دهانه ی مقعد میکشید زخم مقعد دچار کشش و پارگی مجدد نشود.

2-بعد از اجابت مزاج دهانه ی مقعد را با صابون مخصوص ضد عفونی یا صابون بچه خوب کفمال کرده و با اب گرم بشویید و سپس با دستمال توالت خشک کنید.

3-دقت کنید که خشک کردن دهانه ی مقعد از رطوبت در روند درمان خیلی مهم است.

4-بعد از خشک کردن دهانه ی مقعد میتوانید دهانه ی مقعد و روی دگمه و خال ایجاد شده و کمی هم داخل مقعد روی زخم و شکاف را با پماد رکتول که عصاره ی مورد است و از داروخانه میتوان تهیه کرد را چرب کنید و هر دفعه که برای اجابت مزاج میروید این عمل را تکرار کنید.

5-قبل از هر وعده ی غذایی خوردن نصف استکان عرق بومادران و نصف استکان عرق آلوئه ورا به صورت مخلوط با هم میل کنید.

6-به هیچ وجه داروی مسهل مانند مشتقات برگ سنا مانند سیلاکس و گل محمدی و هلیله ی سیاه و پیزاکودیل و سایر مسهل ها را مصرف نکنید بلکه دارو هایی را مصرف کنید که حجم مدفوع و حرکات دودی معده را افزایش دهند و فیبر فراوان داشته باشند که به ترتیب اولویت عبارتند از:

   -- بعد از نهار و شام 2 قاشق غذاخوری اسفرزه را در یک لیوان اب شیرین شده ریخته و بعد از لعاب دادن میل کرده و حتما و حتما بعد ان یک لیوان پر اب بنوشید.

   -- بعد از غذا یک قاشق سبوس گندم را با یک قاشق جوانه ی گندم مخلوط و در یک کاسه ماست ریخته و میل کنید وحتما روی ان یک لیوان اب بنوشید.

7-هندوانه و انگور و سبزیجات و گلابی و پرتقال زیاد مصرف کنید.

8-به هیچ وجه موز و کیوی و سیب مصرف نکنید.

9-غذا را با ارامش و جویدن فراوان ببلعید.

10-اگر میخواهید دهانه ی مقعد را هنگام اجابت مزاج بشویید حتما با اب ولرم بشویید و از اب سرد به هیچ وجه استفاده نکنید.منبع : http://darmangiahi.persianblog.ir/post/5/

پنج شربت ضد عطش  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1392 در ساعت 04:31 ب.ظ


در فصل‌های گرم سال، تعریق بدن بالا می‌رود و آب بیشتری دفع می‌شود. البته تعریق به شرطی که طبیعی باشد، مفید است و باعث می‌شود تعادل آب و الکترولیت‌ها حفظ شود و بدن با مشکلی روبه رو نشود ...

 لازم است در فصل تابستان مرتب با مصرف آب و میوه‌ها، مایعات از دست رفته را جبران کنیم. تجربه نیز نشان داده است که مصرف برخی شربت‌ها یا عرقیات می‌تواند آب کافی به بدن برساند تا مشکل کم آبی به حداقل رسیده و فرد دچار گرمازدگی و عطش نشود. در میان آن‌ها 5 نوشیدنی وجود دارد که بیشترین تأثیر را دارند پس برای آشنایی بیشتر با آن‌ها، ادامه همین مطلب را مطالعه کنید


ادامه ...

( تعداد کل: 76 )
   1       2       3       4       5       ...       16    >>